Yaşama Sevdası mı? Yaşatma Sevdası mı? | Sözler Köşkü İstanbul

Muhammed Emin Yıldırım Hocamız İstanbul Sözler Köşkü’nde düzenlenen program kapsamında genç kardeşlerimizle buluşarak “Yaşama Sevdası mı Yaşatma Sevdası mı?” konusunu konuştular.

Allah Resûlü’nün başlatmış olduğu iman mücadelesinin bir yaşatma sevdası olduğunu belirten Hocamız, “Eğer amacınız yaşama sevdası olursa, bu dünyada elde edebileceğiniz en üst seviyeye de ulaşsanız dahi eninde sonunda yok olacak bir şeyi elde etmiş olursunuz. Asıl amacımız yaşatma sevdası olursa, tüm derdimiz de hayatımız da asıl yurt olan ahiret için olur.” dedi.

Tüm peygamberlerin yaşatma sevdası ile hareket ettiğini vurgulayan Hocamız, Hz. Adem’den (as) Hz. Muhammed’e (sas) kadar gelmiş olan peygamberlerimizin hayatlarından verdiği örneklerle yaşatma sevdası adına çektikleri çileleri bizlere aktardı.

Yaşatma sevdasını daha iyi anlamak adına sahabe efendilerimizi ve Ashab-ı Uhdud’u da anlatan Hocamız, “Gelin! Cenneti yüreğimizde taşıyalım. Tek hedefimiz Allah’ın rızası olsun. Maharet Cehenneme adam itelemek değil, Cennete adam kazanmaktır. Allah büyük sevdalara gönül verenlerin küçük adımlarını büyütür. Dünyanın İslam’ı hedef tahtası yaptığı şu zamanda kanınızı mürekkep yapabilecek kadar çalışın. Uyandırmak için, diriltmek için çalışın! Allah da sizi iman işçisi olarak kabul etsin.” diyerek sözlerini noktaladı.

(435)