Muhammed Emin Yıldırım Diriliş Buluşmaları Konya Konuşması

Muhammed Emin Yıldırım İslam’a hizmet noktasında bize ayak bağı olanların olduğuna dikkat çektiği konuşmasında “Biriktirme arzusu, duyarsızlık, düşen ateşlerin feryadını yüreğimizde duymuyoruz” dedi. Bizi dinleyen bütün müminleri bir şeye şahit kılalım” diyen Yıldırım, şöyle devam etti:
“Allah’ım senin aziz dinine temsil ve tebliğ noktasında bana ayak bağı olan ne varsa hepsi ayağımın altındadır’ diyelim. Ayaklarımızın altına beğenilme arzusunu, ganimeti, baş olmayı koyalım. Mal mülk biriktirme sevdasını koyalım. Gelecek bu ümmetindir ve inşallah bu topraklarındır. Vallahi vaadimiz var bizim. Kudüs, Şam, Bağdat sizin. Sahabeyi sadece edebiyat yapmakla bırakmayalım. Ebu Cehil ölmedi. Hani onların karşısına çıkacak Mus’ab,lar, hani Esmalar? Onlar olduğu gün Ebu Cehillerin sesi kesilecek ve susmaya mahkum olacaklar.
Kimilerine makam, riyal, nizam put oldu. Bunları ayağımızın altına koyacağız. Senin yoluna kurban olmak için sana kendimi arz ediyorum. Vahdetten başka hiç bir arzusu olmayan sadece Allah-u Ekber diyip sadece namazda Allah için boyun eğen yiğitler o kervana katılacak. Allah sizi de bizi de o kervana katsın inşallah.
Yüreğindeki dert ne kadar olursa olsun Allah-u Ekber diyen bir ümmete kim ne yapabilir ki Bütün zalimler Konya’dan şunu duysun, İsrail, Rusya, Amerika duysun ki bu ümmeti hiç kimse susturamayacak. Bu ümmet son nefesinde Allah-u Ekber diyecek.”

(1065)