Suffa Meclisleri Tanıtım

Siyer Merkezi’ nden Yeni Bir Adım: Suffa Meclisleri

Uzun bir zamandır üzerinde çalışılan yeni bir adımı Muhammed Emin Hocamız 2011-2012 döneminin son dersinde açıkladı.‘SUFFA MECLİSLERİ’ adındaki projenin yeni dönemde başlatılacağının müjdesini veren Hocamız bu proje hakkında şu bilgileri verdi: “Gerek İstanbul’da, gerek Anadolu’nun dört bir tarafında gerek yurtdışında kardeşlerimizle konuşurken, hep onlara sohbet meclislerinin önemini söylemişimdir. Çünkü sahabe sohbet ile yetiştiği için ve bunun başka da bir yolu olmadığı için bu meclislerin çok önemli bir fonksiyonu var. Bu maksatla biz Suffa Meclisleri üst başlığında bir çalışma başlatma arzusundayız. Bu çalışmanın ser levhası ise “Dünyadan Cennete Giden Yol” başlığını taşıyor.”

Hocamız daha sonra ilim meclislerinin nasıl cennet bahçesi olduğunu İbn Abbas’ın rivayeti üzerinden açıkladı. Nebevi Miras’a sahip çıkma sorumluluğumuzun olduğuna dikkat çeken Hocamız, bununla da alakalı olarak Ebû Hureyre rivayetini bizlerle paylaştı.

Beş sene sürecek olan bu sohbet meclisleri her bölgede oluşturulacak ve her yıl 32 hafta sürecek.

Beş yıllık program ise şöyle olacak:

1. Yıl: Hadis
2. Yıl: Siyer
3. Yıl: İlmihal
4. Yıl: Kur’an
5. Yıl: Akaid

Yaz döneminde hazırlıkların süreceği bu program Ekim 2012’de başlayacaktır. Dünyanın neresinde olursa olsun katılına bilecek olan bu programda, sohbet meclislerinin muallimliğini yapacak kardeşlerimizle iki ayda bir Hocamız, derslerin işleyiş usul ve üslubu ile alakalı özel toplantılar yapacaktır.

Tüm derslerin müfredatları Eğitim Komisyonumuz tarafından hazırlanacak ve dönem başı sohbet gruplarına verilecektir.

Program hakkında daha fazla bilgi için Merkezi’mizi arayabilirsiniz. Tel:02125447699

(1190)