Diriliş Buluşmaları Adana Programı

İHH İnsani Yardım Vakfı, Sahn-ı Seman İslamî İlimler eğitim ve Araştırma Merkezi, Sosyal Doku Vakfı, Siyer Vakfı, İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi’nin (İFAM) işbirliğiyle organize edilen ‘Diriliş Buluşmaları’ serisinin üçüncü programı Adana’da yapıldı.

Adana halkının yoğun ilgi gösterdiği program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından kürsüye çıkan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım kendilerini yalnız bırakmayan Adana halkına; özellikle de hanımlara ve gençlere teşekkür etti. Suriye’deki zulme dikkat çeken Bülent Yıldırım: “Onlar zannediyorlar ki biz öldüğümüzde korkacağız. Biz öldüğümüzde cesaretleniriz. Bir davanın gençliği varsa geleceği şekillendirir. Biz öldükçe bereketleniyoruz. Şehitlerin sayısı arttıkça zalimlerin de sonu yaklaşmaktadır Allah’ın izniyle.” Dedi.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın açılış ve takdim konuşmalarının ardından söz hocalarımıza takdim edildi.

Nureddin Yıldız Diriliş Buluşmaları Adana ProgramıNureddin Yıldız: Ağlamaya ve sızlanmaya vaktimiz yok. Kulluk yapacağız, Rabbimizin dinini yaşayacağız, yaşatacağız. Dert saymak için değil dert tüketmek için varız Allah’ın izniyle.

Genç kardeşlerim, bizler dağların dahi taşıyamadığını taşımak için varız!

Her birimiz oturmaya, düğüne değil; Allah’a gitmeye, bir başkasını kurtarmaya; bir duvar gibi kenetlenip Allah’ın rızasını kazanmaya adayız.

Bütün gençler, ya Usame(r.a) olacaksınız ya da sosyal medyada şeytan sizinle oynuyor olacak!

Muhammed Emin Yıldırım Diriliş Buluşmaları Adana ProgramıMuhammed Emin Yıldırım: İslam Ümmeti ne zaman sırtını Medine’ye dayadıysa adamlığını ve izzetini kazandı, ne zaman sırtını çevirdiyse izzetini de adamlığını da kaybetti.

Ey benim bu çağdaki gencim, hiçbir şey yapamıyorsan evin de mi yok? O evde aç Kur’an oku, Risalet iklimini taşı o eve.

Nerede yaşarsan yaşa, Dar’ul Erkam bir ev ismi değil, bir mektep ismidir. O mektebi inşa etmek adına gayret göster.

Kim dedi ki gençliğin yaşı var? Biz 93 yaşında Ebu Eyyub el-Ensari gibi bir delikanlı tanımışız! Zannetmeyin ki bu dava yaşa bakar!

Aslanı gördüğünüzde onun cinsiyetini sorgular mısınız? Biz erkek de olsa dişi de olsa aslanlar yetiştirme peşinde olmalıyız.

Ey bu çağda, Ebubekir’in koyduğu adımların üzerine adım koyacak genç; yükseliyor mu hanenden Kur’an sesi, yükseliyor mu hanenden mazlumlar için yakarışlar? Yükseliyorsa korkma!

Ey bu çağın genci; Es’ad ibn-i Zürâre olmak ister misin? O halde sosyal medyada uykusuz kalmayacaksın, Es’ad’ın Medine’de yaptığı gibi evlere İslam’ı taşıyacaksın

İhsan Şenocak Diriliş Buluşmaları Adana Programıİhsan Şenocak: Bu gece Suriye’de, ekmek almak için evlerinden ayrılan ama kendilerini bekleyen çocuklarına geri dönemeyecek anneler olacak. Yine bu gece anneler evlerinden ayrıldığında keskin nişancıların kurşunlarıyla şehit olacaklar. Eğer yüreğimiz duyuyorsa Şam’dan, Halep’ten “Bize katından yardımcılar gönder” diyen kadınların feryatlarını işiteceksiniz. Göreceksiniz, Ben-i Nadr Medine’den nasıl sürgüne gönderildiyse Tel Aviv de Siyonistlerin öyle başına yıkılacak inşallah! Ey gençler, eğer Haydar gibi Allah’a tam olarak iman ederseniz Allah size her türlü zorluğun üzerinden gelmeyi nasip eder, Tel Aviv’i Siyonistlerin başlarına yıkmayı nasip eder. 3. Diriliş’i başlatmayı ve bu Diriliş’in öncüsü olmayı Allah bu ümmet-i İslâm’a nasip eylesin.

Abdulmetin Balkanlıoğlu Diriliş Buluşmaları Adana ProgramıAbdülmetin Balkanlıoğlu: Nasıl ki Kızıldeniz Firavun’a mezar olduysa Akdeniz de Siyonistlere mezar olacak. Sen eğer günah işliyorsan, sen Rusya’yı bombalamaya davet ettin demektir. Tek suçlusu sensin. Bugün İslâm’ı yaşamanıza, gayr-i meşrûya düşmenize Allah korkusundan başka engel yok. Ölümden öteye Firdevs var, Me’va var, Adn var. Ya Allah Bismillah!

Adana halkının yoğun ilgi ve katılım gösterdiği Diriliş Buluşmaları’nın bir sonraki programı Ocak ayında Antalya’da yapılacak.

(721)