4. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması Basın Lansmanı

Siyer Vakfımızın organize ettiği ve bu yıl 4.sü düzenlenecek olan Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film ve Senaryo Yarışması bugün yapılan basın lansmanı ile başladı.

Hz. Peygamber’in (sas) hayatı boyunca mücadelesini verdiği hak davasının, O’nun (sas) örnek ahlakının anlaşılması ve bu alanda gayret sarf edenlerin desteklenmesi amacıyla tertip edilen yarışmamızın hedefi; Hz. Peygamber’in (sas) insanlığa getirdiği mesajı, O’nu (sas) tanımaya aday bu çağın insanlarına sinema aracılığıyla ulaşmasını sağlamaktır.

Hz. Peygamber’e (sas) ithaf edilmiş olmasıyla Türkiye’de ve dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan yarışmamız, her geçen sene katılan film sayısı ve dağıtılan ödül miktarlarıyla büyümeye devam ediyor. Uluslararası olarak tertip edilen yarışmada bu sene dereceye girecek olan filmlere toplamda 100.000 TL ödül dağıtılacak.

Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması 2017 yılı takvimine bugün yapılan basın lansmanı ile başlamış oldu. Yoğun bir katılımın gözlendiği basın lansmanında, yarışmanın bu seneki teması açıklandı ve yarışma jüri heyeti tanıtıldı.

Yarışmanın bu seneki teması: “En Güzel’in Sözleri”

Jüri heyeti ve Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışma Koordinatörü Mehmet Kaman’ın yarışma hakkında konuştuğu ve soruları cevapladığı tanıtım toplantısında, yarışmanın bu sene senaryo ve animasyon dalında da eser kabul edeceği duyuruldu.

Yarışmanın Jüri Heyeti ise şöyle:

Ön Jüri Heyeti: Abdulhamit Güler, Eda Tezcan, İhsan Kabil, Kubilay Erkan Yazıcı, Seyid Çolak, Sinan Sertel

Ana Jüri Heyeti: Ali Osman Emirosmanoğlu, Atalay Taşdiken, Bahadır Yenişehirlioğlu, Elçin Musaoğlu (Azerbaycan), Emat Bornat (Filistin), Sibel Eraslan, Şafak Tavkul

Kısa Film ve Animasyon dalında 31 Aralık 2017, senaryo dalında 30 Eylül 2017 tarihine kadar başvuruların kabul edileceği yarışmanın gala ve ödül töreni 18 Şubat 2018 tarihinde yapılacak. Katılımcıların başvurularını belirlenen tarihlere kadar www.alemlererahmetfilm.com internet sitesi üzerinden yapmaları bekleniyor.

(726)